Czy warto zamieszkać w Zakrzewie ? (gmina Dopiewo)

Miejscowość Zakrzewo przez kilka ostatních lat diametralnie zmieniła swój typowy wiejski charakter, tak jak wiele innych miejscowości położonych w gminie Dopiewo, na charakter przedmiejski z dobrą komunikacją m.in. w kierunku Poznania.

ATRAKCYJNOŚĆ TERENU

Wiele czynników sprawiło,że dzisiaj o Zakrzewie mówimy jako o miejscowości, która sprzyja budowaniu domów jednorodzinnych. Ta miejscowość jest niezwykle atrakcyjna, a to m.in. za sprawą bogatej infrastruktury drogowej (nowa zachodnia obwodnica Poznania trasa S-11, dojazd do A2), nowych przedszkoli, szkół, przychodni, sklepów oraz bezpośrednim sąsiedztwie pięknych, zielonych, leśnych terenów.

zakrzewo_działki_gmina_Dopiewo

KOMUNIKACJA

Wiele osób decydując się na zakup działki budowlanej w Zakrzewie zwraca szczególną uwagę na łatwy dojazd do centrum Poznania zarówno komunikacją publiczną jak i własnymi środkami transportu.

 Zakrzewo_mapa

Podróżujący decydujący się na transport publiczny mają w zasadzie dwie opcje do wyboru. Pierwsza opcja to linia autobusowa lokalnego przewoźnika BiS Trans, którą można bardzo sprawnie dojechać do Poznania na pętlę Ogrody. Autobusy BiS Trans kursują co około 45 – 60 minut. Osoby dojeżdżające regularnie do ścisłego centrum Poznania powinny rozważyć możliwość pozostawienia samochodu przy stacji kolejowej w pobliskiej Dąbrówce, skąd szynobusem w zaledwie 15 minut można dostać się do stacji Poznań Główny.

Osoby, które podróżują własnym środkiem transportu i chcące przemieszczać się w kierunku centrum Poznania mogą skorzystać z sieci nowych dróg czy to trasy S-11 czy poszerzonej o dodatkowy pas ul.Bukowskiej lub dojechać do trasy 92 czyli ul.Dąbrowskiego.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s