Raport cen działek budowlanych w gminie Dopiewo (2017)

Obecnie grunty budowlane w gminie Dopiewo cieszą się sporym zainteresowaniem ze strony nie tylko deweloperów, ale również inwestorów indywidualnych, którzy chcą zrealizować budowę domu jednorodzinnego lub biorąc pod uwagę nadal niskie stopy procentowe na lokatach bankowych chcą zainwestować nadwyżki finansowe w działki budowlane.

Spore zainteresowanie terenami w samej gminie Dopiewo oraz sąsiednimi jest spowodowane przede wszystkim dogodną lokalizacją pod względem bliskości do Poznania oraz dobrze rozwiniętą m.in. infrastrukturą drogową (trasa szybkiego ruchu S-11, S-5 i autostrada), bezpośrednim połączeniem kolejowym oraz rozbudowaną komunikacją autobusową.

raport_cen_dzialek_budowlanych_2017Aktualnie utrzymuje się tręd wzrostowy co do cen gruntów budowlanych w gminie Dopiewo. W nadchodzącym nowym roku o ile sytuacja się nie zmieni zarówno w gospodarce oraz planowane zmiany związane z kodeksem urbanistyczno-budowlanym nie utrudnią przekształceń gruntów w budowlane to wyżej wymieniony tręd wzrostowy powinien się utrzymać.

Poniżej przedstawiam średnie ceny ofertowe gruntów budowlanych za 1m2 w wybranych miejscowościach gminy Dopiewo w 2017 roku. Na marginesie dodam, że ceny transakcyjne działek budowlanych są z reguły niższe o kilka % od cen ofertowych i są uzależnione od kilku czynników m.in.:  od mniej atrakcyjnej lokalizacji (np: bliskość ruchliwej drogi, sąsiednie działki zabudowane budynkami przemysłowymi), wielkości-szerokości działki,  kształtu, uzbrojenia oraz od tego jak bardzo zależy właścicielowi na szybkiej sprzedaży.

ceny_działek_w_gmieni_Dopiewo

 

opracował: Adam Jasiński 

 

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s